BİRECİK'TE KIRSAL MAHALLELER MODERN GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR 29 Nisan 2023, 17:16
![](tema/genel/uploads/haberler/WhatsApp-Image-2022-12-19-at-16.25.03_1.jpeg)
Mahmut Mirkelam başkanlığındaki Birecik Belediyesi, ilçe merkezinde olduğu gibi kırsal mahallelerde de kilitli parke taşı döşeme çalışmalarını sürdürüyor. ‘Merkez mahallelerde ne varsa kırsal mahallelerde de o olacak’ sloganıyla çalışmalarını yürüten Birecik Belediyesi, bu kapsamda kırsal mahalleleri tek tek modern görünüme kavuşturuyor.
Mahmut Mirkelam başkanlığındaki Birecik Belediyesi, ilçe merkezinde olduğu gibi kırsal mahallelerde de kilitli parke taşı döşeme çalışmalarını sürdürüyor. ‘Merkez mahallelerde ne varsa kırsal mahallelerde de o olacak’ sloganıyla çalışmalarını yürüten Birecik Belediyesi, bu kapsamda kırsal mahalleleri tek tek modern görünüme kavuşturuyor.
BİRECİK'TE KIRSAL MAHALLELER MODERN GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR
Mahmut Mirkelam başkanlığındaki Birecik Belediyesi, ilçe merkezinde olduğu gibi kırsal mahallelerde de kilitli parke taşı döşeme çalışmalarını sürdürüyor.
‘Merkez mahallelerde ne varsa kırsal mahallelerde de o olacak’ sloganıyla çalışmalarını yürüten Birecik Belediyesi, bu kapsamda kırsal mahalleleri tek tek modern görünüme kavuşturuyor. Birecik Belediyesine bağlı kırsal hizmetlere bağlı ekipler, 2022 hedefini aştı. Kırsaldaki Tüten Mahallesi'nde 8 bin, Çoğan Mahallesi'nde 27 bin 500, Yukarı Karabaş Mahallesi'nde 6 bin ve Güzelyurt Mahallesi'nde 20 bin metrekare kilitli parke taşı döşeme çalışmaları başladı. Bu 4 kırsal mahallede hummalı bir şekilde devam eden çalışmaların, yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.
BİRECİK BELEDİYESİ REKOR KIRDI
Bu arada Birecik Belediyesi, son iki yılda 23 kırsal mahallede kilitli parke taşı döşeme çalışmalarını tamamladı. Yaklaşık 350 bin M2 kilitli parke taşı döşendi ve bu Birecik tarihinde rekor bir sayı olarak kayıtlara geçti. Başkan Mahmut Mirkelam, belediyenin imkanlarını ve bulacakları yeni kaynaklarla hizmet kervanına yeni kırsal mahalleri ekleyeceklerini söyledi.
DIĞER HABERLER
-
Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Dolayısıyla Mesaj Yayımladı
14 Temmuz 2024, 20:11 -
Başkan Begit, Birecik'in Kurtuluşu Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı
10 Temmuz 2024, 12:46 -
Birecik'te Bereketin Sembolleri Doğaya Kavuştu: Kelaynak Kuşları Uçuşa Geçti!
04 Temmuz 2024, 11:15 -
Belediyemiz de Samimi ve Coşkulu Bayramlaşma
17 Haziran 2024, 14:18 -
BAŞKAN BEGİT’TEN KURBAN BAYRAMI MESAJI
15 Haziran 2024, 22:39 -
Fırat’ın İncisi yaza damga vurmaya hazırlanıyor
11 Haziran 2024, 11:56 -
Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit, Vali Hasan Şıldak'ı ziyaret etti.
03 Mayıs 2024, 19:21 -
Başkanımız Sn.Mehmet Begit Başkanlığında yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı
09 Nisan 2024, 13:28 -
Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.
05 Nisan 2024, 11:43 -
Birecik Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesine ek protokol imzalandı
11 Şubat 2024, 12:23