BİRECİK’İN SU ve KANALİZASYON SORUNU TARİHE KARIŞIYOR 13 Ekim 2022, 11:00
Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam’ın girişimleri sonucu Birecik’te döşenecek 130 km hat ve kurulacak dev depolarla ilçenin içme suyu ve kanalizasyon problemi tarihe karışacak. İlçenin en büyük sorunlarından birisi daha çözülüyor. İçme suyu, kanalizasyon ve su arıtma tesislerinin devreye girmesi ile birlikte Birecik ilçesinin elli yıllık alt yapı sorunu kökten çözülecek. İçme suyu şebeke yapım çalışmalarına başlandığını belirten Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, Birecik halkına verdikleri sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam’ın girişimleri sonucu Birecik’te döşenecek 130 km hat ve kurulacak dev depolarla ilçenin içme suyu ve kanalizasyon problemi tarihe karışacak. İlçenin en büyük sorunlarından birisi daha çözülüyor. İçme suyu, kanalizasyon ve su arıtma tesislerinin devreye girmesi ile birlikte Birecik ilçesinin elli yıllık alt yapı sorunu kökten çözülecek. İçme suyu şebeke yapım çalışmalarına başlandığını belirten Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, Birecik halkına verdikleri sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
BİRECİK’İN SU ve KANALİZASYON SORUNU TARİHE KARIŞIYOR.
Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam’ın girişimleri sonucu Birecik’te döşenecek 130 km hat ve kurulacak dev depolarla ilçenin içme suyu ve kanalizasyon problemi tarihe karışacak. İlçenin en büyük sorunlarından birisi daha çözülüyor. İçme suyu, kanalizasyon ve su arıtma tesislerinin devreye girmesi ile birlikte Birecik ilçesinin elli yıllık alt yapı sorunu kökten çözülecek.
İçme suyu şebeke yapım çalışmalarına başlandığını belirten Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, Birecik halkına verdikleri sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Meydan Mahallesi'nde içme suyu şebeke döşeme çalışmalarına başlandı. ŞUSKİ Genel müdürü Sait Güllüoğlu çalışmaları yerinde inceledi. ŞUSKİ Genel müdürü Güllüoğlu, Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam'ı makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, Şanlıurfa’nın Batı’ya açılan ilçesi olan Birecik’in gelişmesi ve kalkınması için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. İlçedeki içme suyu sorununu ortadan kaldırmak ve kanalizasyon şebekesini güçlendirmek için büyük gayret sarf eden Başkan Mirkelam’ın girişimleri sonucu, Birecik ilçesinde beklenen adım atıldı.
130 KM HAT DÖŞENECEK
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Avrupa Birliği Hibe Programı olan Frıt Fonları ile Birecik’teki içme suyu şebeke yapım işi için çalışmalara başladı. Birecik’te içme suyu şebekesi kapsamında 2500, 4000 ve 10000 tonluk depo ve 130 km hat döşenecek. ŞUSKİ Genel Müdürü M. Said Güllüoğlu, içme suyu şebekesi yapım çalışmalarını yerinde inceleyerek, ekiplerden bilgi aldı.
ALTYAPI SORUNU DA ORTADAN KALKACAK
Başkan Mirkelam’ın çaba gösterdiği konulardan birisi de altyapı problemiydi. Bunun için de Avrupa Birliği Hibe Programı olan Frıt Fonlarından destek alındı. Birecik’teki altyapı sorununu tamamen çözüme kavuşturmak için kanalizasyon şebekesi yapım işi çalışmalarına da kasım ayında başlanacak. Bu projenin ihale bedeli de 7 milyon 250 bin EURO olarak kayıtlara geçti.
Bu arada Birecik atık su arıtma tesisi proje çalışmaları devam ediyor. Bu projenin yapımı da Frıt Fonundan karşılanacak, en kısa sürede yapım ihalesine çıkılacak.
BAŞKAN MİRKELAM: VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRİYORUZ
Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, seçim döneminde verdikleri vaatleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, hemşerilerinin yaşam kalitesinin artması için durmadan çalıştıklarını söyledi.
Birecik halkının yapılan hizmetlerden dolayı çok mutlu olduğunu vurgulayan Başkan Mirkelam, “Birecik’te içme suyu probleminin ortadan kaldırılması için çalışmalara başlandı, bunun için kazılar yapılıyor. Bu nedenle vatandaşlarımız bazı mağduriyetler yaşayabilir, bu anlamda kendilerinden sabırlı olmalarını istirham ediyorum. İnşallah yapılacak çalışmaların ardından ilçemizin içme suyu sorunu tarihe karışacaktır, şimdiden Birecik için hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Kanalizasyon şebekesi ve atık su arıtma tesisi projeleri için de yakın zamanda çalışmalara başlanacağının müjdesini veren Başkan Mirkelam, yapılan bu hizmetlerdeki katkılarından dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve ŞUSKİ Genel Müdürü M. Said Güllüoğlu'na teşekkür etti.
DIĞER HABERLER
-
Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Dolayısıyla Mesaj Yayımladı
14 Temmuz 2024, 20:11 -
Başkan Begit, Birecik'in Kurtuluşu Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı
10 Temmuz 2024, 12:46 -
Birecik'te Bereketin Sembolleri Doğaya Kavuştu: Kelaynak Kuşları Uçuşa Geçti!
04 Temmuz 2024, 11:15 -
Belediyemiz de Samimi ve Coşkulu Bayramlaşma
17 Haziran 2024, 14:18 -
BAŞKAN BEGİT’TEN KURBAN BAYRAMI MESAJI
15 Haziran 2024, 22:39 -
Fırat’ın İncisi yaza damga vurmaya hazırlanıyor
11 Haziran 2024, 11:56 -
Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit, Vali Hasan Şıldak'ı ziyaret etti.
03 Mayıs 2024, 19:21 -
Başkanımız Sn.Mehmet Begit Başkanlığında yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı
09 Nisan 2024, 13:28 -
Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.
05 Nisan 2024, 11:43 -
Birecik Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesine ek protokol imzalandı
11 Şubat 2024, 12:23